איטום מבנים קונבנציונאלים

איטום מבנים ומתקנים נועד למנוע חדירת / זליגת נוזלים או אדי גזים ממקורות שונים אל תוך המבנה או ממנו. חברת א. הלפרן מתמחה באיטום מבנים פרטיים, ציבוריים, תעשייתים ומתקנים, ומיישמת מגוון טכניקות איטום ותיקון שכבות איטום במעטפת המבנה לצד "איטום שלילי" בחללי המבנה הפנימיים.

 מדוע חשוב לאטום מבנים?

 רטיבות ונזילות הן התקלות הנפוצות ביותר במבנים. ללא איטום או כאשר רמת האיטום לקויה גובר הסיכוי לחדירת נוזלים או אדי גזים אל תוך המבנה ולפגיעה הן במבנה והן בבריאות הדיירים:

  • נזקי רטיבות - התופעות הנפוצות כוללות מעבר רטיבות מדירה לדירה בבית משותף, חדירת רטיבות מגגות בתים או מרפסות פתוחות, שבילים חיצוניים הגובלים בקירות החיצוניים של המבנה, רטיבות של מבנים תת קרקעיים כתוצאה מחשיפה למי תהום ועוד. נזקי רטיבות גורמים לבלאי מואץ של חומרי הבניה, פגיעה ביציבות המבנה, התפוררות, סדקים, התקלפות טיח, בועות אוויר על תקרות וקירות, כתמי רטיבות ועובש, פגיעה בכושר הבידוד, נזק לריהוט וציוד ומחלות פרקים ונשימה כתוצאה משהייה מתמשכת בסביבה לחה וקרה.
  • נזקי גזים - חדירת אדי גזים למבנים ומתקנים ציבוריים מסכנת את בריאותם של בני אדם, הנחשפים לאדים או חלקיקים של חומרים מסוכנים, במיוחד במקרים בהם המבנה גובל באתרים ומפעלי תעשייה מזהמים או כאשר המבנה ממוקם באזור שבעברו שימש מפעלים תעשייתיים מזהמים.

 שיטות וחומרי עבודה

 על מנת להשיג איטום אפקטיבי של מבנים יש לאטום את מעטפת המבנה, על מכלול חלקיה, ביניהם: אזורים תת-קרקעיים כמו מרתפים, מקלטים, פיר מעליות, חניונים, קירות חיצוניים, מרפסות, גגות, משטחים מרוצפים אשר באים במגע עם הקרקע והמבנה וכדומה. כמו כן, יש לאטום את "החדרים הרטובים" של המבנה, הכוללים אזורים פנימיים בהם מותקנות מערכות אינסטלציה ומים, כמו חדרי רחצה, שירותים, וכביסה, כמו גם נקודות מעבר של צנרת מזגנים, מאגרי מים המותקנים בגגות של בתים משותפים, אדניות בנויות וכדומה.

 הטיפול בבעיות רטיבות במבנים תת קרקעיים, מאגרי מים, בריכות שחיה וכדומה, שונה ומחייב קילוף של שכבות החיפוי, חפירה לעומק הקרקע להורדת מפלס המים, וביצוע עבודות איטום שלילי באזורים הפנימיים של המבנה.

 אנשי המקצוע של א. הלפרן מיישמים טכניקות איטום שונות כגון: הזרקה, התזה, מריחה, והדבקה, ועושים שימוש במגוון חומרים איכותיים לאיטום מבנים ומתקנים בהתאם לסוג המבנה והאיטום הנדרשים, ביניהם: חומרי איטום ביטומניים, צמנטיים, פוליאוריטניים, אפוקסיים, אקרילים, יריעות איטום, ועוד.

 פרויקטים לדוגמה :